Jak działamy

czyli czego możesz się po nas spodziewać

Poznajmy się - spotkanie

Pierwszym krokiem współpracy jest zawsze rozmowa. To czas kiedy powinniśmy dobrze się poznać. W tym czasie opowiesz nam o swoich planach, trudnościach i wcześniejszych doświadczeniach. Wspólnie ustalimy, jakie są Twoje cele. W czasie rozmowy poznasz nasze doświadczenia i będziesz mógł ocenić, czy warto nam zaufać.

Po rozmowie powstanie wstępna propozycja projektu, ogólny zarys z wyszczególnieniem, co naszym zdaniem powinno zostać zrealizowane, aby rozwiązać Twój problem. Na tym etapie nie ponosisz żadnych kosztów. Spotykamy się w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu.

Plan

Po otrzymaniu od nas wstępnego planu do Ciebie należy decyzja, czy współpracujemy dalej. Krytycznie spoglądasz na plan i określasz, co w naszej propozycji jest dla Ciebie kluczowe, być może coś zostało pominięte? Na tym etapie pora też ustalić priorytety.

Kiedy już mniej więcej wiemy na czym ma polegać nasze zadanie, określamy warunki współpracy, podpisujemy umowę i przystępujemy do pracy.

Projekt

W pierwszej fazie powstaje projekt wraz ze wstępną wyceną poszczególnych etapów.

Projekt prowadzimy w taki sposób, abyś po każdym etapie otrzymał odpowiednią wartość, gotową do wykorzystania.

Pracujemy w etapach tygodniowych lub dwutygodniowych. Po zakończeniu każdego z nich spotykamy się i weryfikujemy to co zostało zrobione. To ogromnie ważne, ponieważ świat ciągle się zmienia i założenia, które były istotne przed miesiącem mogą dziś nie mieć zupełnie znaczenia.

Dlaczego projekt jest taki ważny? To w nim znajdują się wszystkie cele, do których dążysz, sposób ich realizacji, zakres, harmonogram i wycena. Projekt to instrukcja obsługi Twojego sukcesu.

Projekt musi zostać przez Ciebie zaakceptowany.

Zmiany, zmiany, zmiany…

Podobno są jedyną pewną rzeczą w życiu, jednocześnie budzą niechęć i obawy wśród pracowników, zaburzając ich poczucie bezpieczeństwa, często wywołując konflikty i nieporozumienia. W naszym zespole pracuje doświadczony trener, który w razie potrzeby będzie w stanie ruszyć z odsieczą i wesprzeć Cię na tym etapie.

Jesteśmy na bieżąco z metodykami wprowadzania zmian, które nie wywołują buntu załogi. Jeśli zechcesz, podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem.

Wprowadzanie zmian często powoduje także powstanie zupełnie nowych procesów biznesowych. Przygotuj się na trudne pytania i ważne decyzje. Nie zrobimy wszystkiego za Ciebie.

Do dzieła

Zaakceptowanie projektu inicjuje fazę realizacji. Od teraz będziesz regularnie otrzymywał od nas raporty dot. przebiegu projektu. Będziemy się spotykać i weryfikować to, co zostało zrobione.

W zależności od tego, jaki będzie zakres naszego projektu nawiążemy kontakty z podwykonawcami. Współpracujemy ze sprawdzonymi specjalistami z branży IT. Jeśli jednak posiadasz swój zespół IT – to świetnie! Pracujemy metodyką Agile, a nasz Scrum Master wdroży Twój zespół w projekt i będzie mu towarzyszył w czasie jego realizacji.

Na każdym etapie nasi specjaliści do spraw jakości będą czuwać nad tym, abyś otrzymał to, czego potrzebujesz.

Po każdym zakończonym etapie weryfikujemy Twoje potrzeby i oczekiwania. Wierzymy, że dobra komunikacja to podstawa współpracy. Chętnie rozmawiamy i przyjmujemy Twoje uwagi, na bieżąco pracujemy nad zmianami, staramy się jak najlepiej dopasować do Twoich potrzeb.

Czasem może okazać się, że osiągniemy efekt końcowy znacznie wcześniej niż zakładaliśmy. Wszystko zależy od tego, jaki zakres prac uznasz za zadowalający. Ty zdecydujesz kiedy projekt się zakończy.

Czy to już koniec?

Nic z tego. Każdy projekt kończymy solidnym podsumowaniem i dokumentacją tego co i jak zostało wykonane. To bardzo ważne, ponieważ projekt może skończyć się na dowolnym etapie i dzięki podsumowaniu, będziesz mógł do niego wrócić w dowolnym momencie i rozwijać dalej.

Wdrożenie IT prowadzimy tak, aby Twój zespół nie miał wątpliwości jak działa nowe oprogramowanie. Jeśli jednak uznasz, że nadal potrzebujesz wsparcia, możesz na nas liczyć. Wprowadzamy dobre narzędzia i nie boimy się dalszej współpracy.

Po zakończonym projekcie poprosimy Cię o referencje i polecenia wśród swoich partnerów biznesowych. Bardzo liczymy na to, że Twój sukces zaowocuje dla nas nowymi kontaktami i potencjalnymi klientami.